KOMPOZICE versus OSOBITÝ STYL ve fotografii #01

KOMPOZICE versus OSOBITÝ STYL ve fotografii  #01

Jakoby těch diskusí o kompozici nebylo dost. Nedávno jsem to zase koupil… Prosím tě, jdi s kompozicí k šípku, to je furt keců. Prostě třetiny, nějaká ta vodicí linie, subjekty v předním, středním a zadním plánu, no a co??? Z toho už jsem vyrost´…  Jak se člověk vlastně učí a jak je schopen nabité vědomosti používat?

Více v sérii článků, tento je úvodní , další včetně ukázek budou následovat.

There is an elegance and sharpness to it that is captivating.It is our great honor to offer a a series of Trusty Time for you. Our friendly staff will be happy to assist you with anything you need. Good-quality replicas are thus, an analogy of admirable workmanship, in agreement of amazing account and design. It is a good way to satisfy the dream of luxury watches by purchasing a high grade replica watch.You may be sporting a very fine Swiss Replica Watches. And since the quality is so authentic it is bound to stay with you for ever.Their design consistency of Rolex Daytona Replica has created a distinctive look. In the last, richard mille replica is work of art and classic design. It's also a great investment if you have the available cash, as you won't have to worry about the Omega Replica UK losing value.

Vladimír Kysela

Vladimír Kysela

Fotografii se věnuji od střední školy a intenzivně posledních 10 let.

Přiznávám, že mě celý život přitahuje romantismus a pozitivní vyznění snímku. Stále se cítím výrazně ovlivněn mistry malíři, kteří pracovali se světlem, barvou, tvary v krajině, od Turnera, přes Moneta k Van Goghovi, až po Šímu. Fascinuje mě tušené tajemno, tušený příběh v krajině.

Nicméně mám pořád pocit, jako bych se principu a síle fotografie zpronevěřil, kdybych chtěl napodobovat techniku malby. Fotografie je silná sama za sebe. Je to právě ten mihotavý okamžik, to zazvonění, ten bod naplnění, který rychle pomíjí díky proměnlivé kvalitě světla a který se fotograf snaží zachytit. Malíř postupně vrství a propracovává malbu v reálném čase až do konečného tvaru, který naplňuje jeho představu. Fotograf naopak, a to je moje osobní zkušenost, neustále nasává tyto potenciální vrstvy, tvary, představy virtuálně, a jakmile se mu spojí s realitou, snaží se je v jediném okamžiku zachytit na kameru. Čím je jeho představa a praktická zkušenost bohatší, živější, otevřenější, tím je i šance na zajímavý snímek vyšší.

Fototechnika:

Canon EOS 5D Mark II + 3 zoomy, Lee filtry, stativ Manfrotto

Kontakty:

mail             vladimir.kysela@gmail.com

webovky      www.vladimirkysela.com

blog             www.pocketlandscape.com

1X                1x.com/member/vladimirkysela

Google+     www.google.com/+Vladim%C3%ADrKysela

Facebook   www.facebook.com/vladimir.kysela.79

PhotoExtract www.photoextract.com/cs/foto/uzivatel/45484-vladimir-kysela/

 

    © 2016 Fotoklub Balvan   |   Odkazy